Veterinārais centrs "AnRiVet"

Veterinārais centrs "AnRiVet"


Veterinārais centrs - aptieka
 


Kas jāzina par kaķa iegādāšanos un turēšanu?

•  jābaro ar kvalitatīvu barību, lai vēlāk nav jāiegulda lieli naudas līdzekļi dzīvnieka ārstēšanā;
•  kaķa apmatojums regulāri jāķemmē, dzīvoklī mazāk vai vairāk būs dzīvnieka spalvas;
•  regulāri jātīra ausis (vismaz 1x nedēļā), acis, zobi un jāgriež nagi (1x mēnesī);
•  jāsargā mēbeles, tapetes no asajiem dzīvnieka nagiem, nodrošinot kaķi ar speciālu nagu asināmo;
•  jāsargājas no istabas augu apēšanas (lielākoties izraisa saindēšanos);
•  dodoties ceļojumā, obligāti kāds nepieciešams, kas dzīvnieciņu pieskatīs jūsu prombūšanas laikā (p.:dzīvnieku viesnīca).

Iegādājoties kaķi, Jūs iegūsiet daudz pozitīvu emociju, viņš vienmēr sagaidīs Jūs mājās, noņemot ikdienā radīto stresu. Kaķis Jūs mīlēs ar visiem Jūsu trūkumiem. Rotaļas ar kaķi Jums uzlabos garastāvokli arī tad, kad diena liksies pelēka un pašsajūta būs slikta. Visbeidzot, dzīvnieks liks jums sevi disciplinēt pat tad,kad darīt to negribas.

Nolemjat, ar kādu apmatojumu vēlaties iegādāties kaķi. Garspalvainos un pusgarspalvainos kaķus nāksies ķemmēt biežāk, bet viņu vilna ir mīksta un to r vieglāk iztīrīt no paklāja, mēbelēm un apģērba. Īsspalvainie kaķi jāsukā retāk, taču īsie matiņi daudz ciešāk pielīp un tos savākt ir grūtāk. Ja esat noslogoti darbā un mājās pārrodaties tikai pievakarēs, tad labāk iegādāties mazāk aktīvus kaķus, kā piemēram, Persijas, Britānijas, eksotiskos, kuri mierīgāki un flegmātiskāki. Krievijas zilajiem, Siāmas, rekšiem nepieciešams lielāks kontakts ar cilvēku.

Svarīgi ir zināt, kādam mērķim kaķi iegādājaties – vai pats to audzināsiet vai būsiet tikai īpašnieks un dzīvnieks Jums būs nepieciešams tikai kā mājas mīlulis. Ja vēlaties nodarboties ar kaķu audzēšanu, tad vajadzētu iegādāties šķirnes dzīvnieku, bet ja tomēr nevēlaties ar to nodarboties, tad jums piemērots būs gan šķirnes, gan bezšķirnes kaķēns. Labāk bezšķirnes kaķēnu iegādāties no paziņām, par kura kaķeni jūs zināt kādos apstākļos dzīvnieks tiek turēts, vai ir tīrīga, ar labu raksturu, jo tādas nevēlamas īpašības kā netīrība (kaķa vēlme kārtot visas savas dabiskās vajadzības visās iespējamās vietās, tikai ne tualetes traukā), agresivitāte tomēr iedzimst. Bieži grūti pieradināt bezsaimnieka kaķēnu, kuru esat atraduši un paturējuši, taču tā nav likumsakarība.

Nākamais nozīmīgais lēmums – ko izvēlēties: runci vai kaķeni.  Runči, bez šaubām, ir efektīgāki arī mīlīgāki, taču, sasniedzot dzimumbriedumu, viņu urīns ir ar izteiktāku smaku, dažiem rodas vēlme iezīmēt savu teritoriju. Rudeņos un pavasaros runči kļūst nemierīgi, naktīs ņaud, bet, turēti brīvi, uz kādu laiku pazūd un mājās atgriežas netīri, klāti ar brūcēm. Ja izvēlēsieties kaķeni, tai būs jameklē partneris, jāpieņem dzemdībās un kaķēnu aprūpē. Kaķenes periodiski meklējas, un vismaz nedēļu Jūs nevarēsiet baudīt naktsmieru, jo parasti viņas skaļi ņaud, vāļājas pa zemi. Tabletes un injekcijas, kas dzīvniekiem nomāc seksuālo aktivitāti, gan nevajadzētu izmantot, jo pietiek pat vienas injekcijas vai tabletes, kad sākas neatgriezeniskas izmaiņas dzimumsistēmā (piemēram: olnīcu cistas, dzemdes muskalatūras izmaiņas, dzemdes iekaisums, un pats trakākais – ļaundabīgo audzēju veidošanās piena dziedzeros ar veidojošām metastāzēm jebkurā organisma sistēmā). Tāpēc labāk vienreiz veikt dzīvnieka sterilizāciju vai kastrāciju un paaildzināt sava mīļdzīvnieka dzīves ilgumu.
         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ