Veterinārais centrs "AnRiVet"

Veterinārais centrs "AnRiVet"


Veterinārais centrs - aptieka
 


Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrēšanas kārtība

Dzīvnieku reģistrāciju veic valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs” saskaņā ar MK noteikumiem Nr.491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kartība”. Datu bāzē var reģistrēt suņus, kaķus un mājas seskus. Lai motivētu suņu īpašniekus nekavēties ar sava mīluļa reģistrāciju, 2012.gadā visus ar mikroshēmu aprīkotos suņus reģistrēja bez maksas. Sākot ar 01.01.2013. suņu reģistrācija ir par maksu (Ls 5), un būs maksa par īpašnieka maiņu (Ls 3,50).

Suņi, kas ir mikročipēti pirms 01.07.2011.,datubāzē ir jāreģistrē līdz 01.07.2016. Ja suns nepiedalās izstādēs un netiek izvests ārpus valsts, reģistrācija vēl nav obligāts pasākums. Taču ar 2016.gada 1.jūliju visus suņus būs nepieciešams apzīmēt ar mikroshēmu un reģistrēt LDC bāzē. Visiem suņiem, kas 6 mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē.

Pirms suņa reģistrācijas dzīvniekam jābūt mikročipētam.

Mikročipi - ir neliela 13,3 x 2mm stikla biokapsula, kurā atrodas mikroshēma ar elektromagnētisko antenu. Mikročips tiek ievadīs dzīvniekam skausta kreisajā pusē zem ādas. Čipa ievadīšanai izmanto sterilu vienreizējas lietošanas šļirci, tas praktiski izslēdz infekcijas iespēju injekcijas vietā. Mikročipa stikla biokapsula neizraisa dzīvnieka organismā alerģiskas reakcijas.

Zemādā ievadītais čips saturēs unikālu informāciju - suņa identifikācijas kodu. Pēc tā, kopējā dzīvnieku datubāzē varēs atrast ziņas par četrkājaino draugu, piemēram, kāda ir tā suga, vai dzīvniekam ir vai nav veikta kastrācija vai sterilizācija, kādas vakcīnas tas saņēmis. Līdzās šiem datiem atradīsies arī informācija par suņa saimnieku - dzīvesvietas adrese, tālrunis. Reģistrā ievietotajai informācijai piekļūt varēs pašvaldības, dienesti, patversmes un pilnvarotie veterinārārsti un ar to apgādās valsts aģentūra "Lauksaimniecības datu centrs". Aģentūra arī reģistrēs un publiskos informāciju par atrastiem vai pazudušiem dzīvniekiem, un parūpēsies, lai šos jaunumus saņem noklīdušo mīluļu saimnieki. Čipā "ieliktā" informācija ļaus varas pārstāvjiem ātri vien atrast un sodīt klaiņojošu suņu īpašniekus par dzīvnieku aizsardzības un labturības noteikumu pārkāpšanu. Un sliktajiem saimniekiem būs liegta jebkāda iespēja ar vieglu roku tikt no sava apnikušā mīluļa vaļā.

Dzīvnieku slēpšana no PVD (Pārtikas un Veterinārais dienests) inspektora, dzīvnieku neidentificēšana vai izvairīšanās no to uzskaites pašvaldībā ir administratīvs pārkāpums. Fiziskās personas par šīs prasības nepildīšanu sagaida sods no 5 līdz 150 latiem. Juridiskajām personām - no 10 līdz 250 latiem. Atkārtota pārkāpuma gadījumā fiziskajām personām var nākties maksāt no 150 līdz 250 latiem un juridiskām personām - no 250 līdz 500 latiem.

Dokumenti, kas nepieciešami, lai reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku

  1. Reģistrācijas veidlapa
    Reģistrācijas veidlapa sastāv no A un B daļām. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks
    aizpilda reģistrācijas veidlapas A daļu. Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas veidlapa
  2. Personu apliecinošs dokuments (pase vai autovadītāja apliecība)
  3. Mājas (istabas) dzīvnieka pase.
Dokumentus iesniedz  "Lauksaimniecības datu centrs" Republikas laukumā 2, Rīgā, LV-1010 (ieeja no Zemkopības ministrijas 3.stāvs) vai reģionu apkalpošanas nodaļās.

Informācija par reģionu apkalpošanas nodaļu atrašanās vietām un pieņemšanas laikiem LDC mājas lapas sadaļā Apmeklētāju pieņemšanas laiki.
         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ