Veterinārais centrs "AnRiVet"

Veterinārais centrs "AnRiVet"


Veterinārais centrs - aptieka
 


Profesionālās un ekonomiskās kaķu barības
 
Dzīvnieku ēdināšanai speciālās barības mūsdienu preču tirgū ir ļoti pieprasītas. Tās tiek tirgotas veterinārajās klīnikās, zooveikalos un arī lielveikalos. „Visraibākais” barību klāsts sastopams tieši lielveikalos, kur par zemu cenu var nopirkt visdažādāko firmu piedāvāto produkciju, turklāt šīm barībām ir krietni zemākas cenas nekā profesionālajām barībām. Kāpēc tā? Vai lētā cena neatspoguļojas arī kvalitātē?

Biežāk sastopamās ekonomisko barību ražotājfirmas ir Kitekat, Friskies, Darling, Whiskas, AllCat, Dr.Alder’s, Roksi, kas ir pārliecinoši līderi arī reklāmas kampaņās, tomēr arī citi ražotāji neatpaliek.

Ekonomiskas klases barībām analizēt kvalitāti ir samērā grūti, jo marķējumā nav uzrādīta pilnīga barības analīze. Uz pakām esošā informācija ļauj spriest tikai par elementāriem rādītājiem kā proteīns, tauki, šķiedrvielas, pelnvielas, mitrums, Ca un P daudzums. Aminoskābju attiecība un sastāvs, vitamīni, minerālvielas sīkāk izdalītas netiek. Šīm barībām ir pievienoti konservanti, antioksidanti un krāsvielas.

Galvenā problēma ekonomiskās klases barībā ir Ca un P nepareiza procentuāla attiecība, kā arī palielinātais Mg daudzums, kas var izraisīt kaķu zemā urīntrakta sindromu, padarot sārmainu urīnu. Salīdzinot ar profesionālajām barībām, lielveikalu plauktos esošajās barībās ir procentuāli mazāks olbaltumvielu un tauku saturs, līdz ar to arī nepieciešama lielāka barības daudzuma uzņemšana. Tas ir viens no rādītājiem, kas liecina par barības zemo kvalitāti.
Ekonomiskās klases barībās bieži vien vitamīnu trūkums rodas sagatavošanas procesā, tāpēc tie jāpievieno papildus.

Palielinātais minerālvielu daudzums barībās veicina urīna sārmaino reakciju. Palielināts magnija daudzums var izraisīt struvītu un nierakmeņu veidošanos, kā rezultātā tiek bojātas arī nieru fizioloģiskās funkcijas, kuras normā atgriest ir gandrīz neiespējami.

Ilgstoši lietojot ekonomiskās klases barības, iespējamas šādas problēmas:
  • struvītu un nierakmeņu veidošanās palielinātā minerālvielu daudzuma, it īpaši magnija dēļ; (SVARĪGI! Ja jūsu kaķim ir apgrūtināta urinēšana, iespējams tam par iemeslu ir urīnceļu nosprostošanās. Nekavējoties sazinieties ar savu veterinārārstu, jo šis stāvoklis var būt nāvējošs).
  • iespējama oksolātu veidošanās pārmērīgā Ca daudzuma un B grupas vitamīnu trūkuma dēļ;
  • kaulu un locītavu problēmas kalcija un fosfora nepareizās attiecības dēļ;
  • problēmas ar defekāciju, samazinātā šķiedrvielu daudzuma dēļ
  • •    iespējamas avitaminozes un vielmaiņas traucējumi.
Tādēļ ieteikums barot gan kaķus, gan suņus ar profesionālajām vai vismaz pusprofesionālajām-premium klases barībām, bet tad būtu vēlams 2 reizes gadā pa mēnesim dot papildus kompleksos vitamīnus.

 Izvēlieties jūsu mīluļa vecumam un fizioloģiskajai aktivitātei piemērotāko barību, kā arī nepārsniedziet barības noteikto diennakts devu, lai jūsu mīluļi varētu nodzīvot ilgu un veselīgu mūžu.

Ieteicamākās barības: Royal Canin, Trovet, Vetlife, Specific, Proplan, Virbac, Hill’s, Josera, Acana, Bosh, Orijen, ProNature, Nutro, Nutra Gold, TechniCal, Matisse u.c.
         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ